S2F Cena Model sugeruje Bitcoin Cena trafień $100K – Autor twierdzi, że model jest idealnie na torze

Autor kontrowersyjnego modelu cenowego bitcoin stock-to-flow (S2F) powiedział, że przy obecnych cenach model S2F jest „idealnie na dobrej drodze“. S2F pokazuje, że do końca roku cena może osiągnąć około 30.000 dolarów, a do sierpnia 2021 roku cena może wynieść 100.000 dolarów za bitcoin.

Bitcoin krypto aktywów (BTC) jest ponad 24% w ciągu ostatnich 30 dni i więcej niż 16% w ciągu ostatnich 90 dni. BTC dotknął 2020 r. wysoki nieco powyżej 12.000 dolarów za monetę, a następnie spadł o 10,9% w ostatnią niedzielę.

W związku z tym, że cena ta napawa inwestorów optymizmem, wielu spekulantów zastanawia się, czy aktywa kryptońskie nie będą wkrótce świadkami kolejnego masowego ataku byków. W dniu 1 sierpnia, autor kwestionowanego modelu cenowego S2F powiedział swoim 121.000 zwolennikom Twittera, że model jest na dobrej drodze.

„Nie mogę zrobić wykres dla Ciebie teraz (na morzu), ale [S2F] model [jest] doskonale na torze,“ Plan B napisał w sobotę.

„Idziemy parabolicznie“, indywidualny tweetowany w odpowiedzi na tweet Planu B.
Popularny edytorial Planu B zatytułowany „Modeling Bitcoin System Value with Scarcity“ przykuwał uwagę społeczności od dłuższego czasu. Nie wszyscy jednak wierzą w model cenowy S2F i model ten spotkał się z dużą dozą krytyki.

News.Bitcoin.com doniósł o krytyce modelu S2F przez Francisa Tapona, a rzecznik cyfrowej waluty Eric Wall skrytykował również model S2F Planu B. Steve Barbour, właściciel Upstream Data tweetował:

Model S2F to używane podejście sprzedawcy samochodów do zapamiętywania bitcoinów na księżyc.

„S2F to tylko wadliwy środek na niedobór“, kontynuował Barbour. „Bitcoin nie jest rzadkością, ponieważ ma wysoki współczynnik S2F, ma wysoki współczynnik S2F, ponieważ jest rzadkością“. Wierzę, że Bitcoin dociera na księżyc, ponieważ jest niezwykle użyteczny dla społeczeństwa. Gdyby to był tylko współczynnik S2F, ktoś by go lepiej rozwidlił.“

Pomimo krytyki, temat S2F jest niezwykle popularny na Twitterze i był trendem dzień Plan B tweeted o modelu jest doskonale na torze. „Obecny roczny strumień nowej podaży Bitcoin’a wynosi ~328.725,00 sztuk,“ tweetował Robert Breedlove.

„Do roku 2100, roczny nowy przepływ dostaw Bitcoinu zmniejszy się o 6 rzędów wielkości do ~0,31 jednostek. W tym czasie wskaźnik S2F Bitcoin’a wzrośnie ponad 1 118 659 razy. Kup Bitcoin, bo matematyka“, dodała Breedlove.

S2F Price Model sugeruje Bitcoin Price Hits $100K – Autor Claims Model jest idealnie na torze
„Bitcoin jest prawie z powrotem na linii, która ma doprowadzić nas do 100K ~1 roku od teraz,“ Tweeted Bit Harrington 1 sierpnia. „Pamiętaj, pomysł/model stwierdza, że będziemy poruszać się wokół tej linii. Zarówno poniżej, jak i powyżej tej linii. Co jeśli plan B jest słuszny? A co, jeśli plan B jest prawdziwy?“ Harrington pytał.

„Wychowajcie swoje dzieci dobrze. Nauczcie się ich S2F“, powiedział we wtorek Bitcoiner Hodlberry. W poniedziałek Conner Brown napisał: „Nie udaję, że rozumiem jakąś matematykę z S2F, ale anonimowy kwant wymyślił model, który całkowicie wysadza krypto-mózgi z wody, po prostu czuje się jak Bitcoin.“

„Kwanty ją wspierają i to mi wystarczy“, osobnik odpowiedział na tweet Brown’a. „Jeśli się nie uda, to i tak jest to tylko model.“

Plan B również ostatnio zmienił swój model, kiedy mierzył „przejścia fazowe“ aktywów takich jak dolar amerykański, usuwając jego złote podłoże. Nowy model cenowy nosi nazwę „S2FX“ i sugeruje, że do końca 2023 roku BTC może osiągnąć wartość 288.000 dolarów.

Model S2F jest i zawsze był kontrowersyjny, ponieważ ludzie uważają, że analiza techniczna nie jest lepsza od takich modeli jak Elliott Waves czy Hyperwaves. Wszystkie trzy modele zostały porównane do kart tarota z wielu powodów.

W przypadku Elliot Waves, na przykład, ludzie narzekają, że nie ma sposobu, aby prawidłowo ocenić początek i koniec każdego cyklu fal.